Blog

Metloš/Články /Chelsea Grin doplňují sestavu FajtFestu

Chelsea Grin doplňují sestavu FajtFestu

Corová scéna je u nás na vzestupu a festival FajtFest je toho jasným důkazem. Netradiční prostředí pod rozhlednou na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí se už každoročně stává místem pro setkání fanoušků nejen z Česka, ale i zahraničí. Aby taky ne, když už se tu ukázali jména jako Knocked Loose, Lionheart, Landmvrks, Dropout Kings nebo Deez Nuts. Krom věhlasných kapel dostává prostor i špička české a slovenské scény, která je tak nedílnou součástí celého projektu.

Svůj růst ale nehodlají zastavovat. Důkazem toho je booking hardcorové legendy The Ghost Inside, jejichž životy by zasloužily filmového ztvárnění. Za pár dní to bude 7 let, kdy měla kapela hrůzostrašnou nehodu, při které zemřeli oba řidiči jejich tour busu a členi kapely utrpěli vážná zranění. Ani amputovaná noha bubeníka a ztráta dvou prstů na noze zpěváka ale TGI nezastavili a po 5 letech se vrátili se self-titled deskou The Ghost Inside. Teď příběh pokračuje a FajtFest bude jeho součástí. Tento booking by mohl nejeden festival závidět.

Z trochu jiného soudku se na kopec dostaví i americká Attila. Kdo zná frontmana Fronze, tak mu je hned jasné, že nuda rozhodně nebude. Metalcore s velkou párty, aneb partycore, obsahuje nespočet breakdownů, ale i létající pizzu. Kdo nezažil, asi těžko uvěří, každopádně i odvěký boj s legendární pizzou Hawai tady má své místo.

Aktuálně lineup doplní těžkotonážní deathcore v podání Chelsea Grin. Ti nám minulý pátek přinesli novou desku Suffer In Hell, na které můžeme najít i vokál zesnulého Trevora Strnada, ve skladbě Forever Bloom. Aby toho nebylo málo, tak hned v březnu se plánuje druhá část desky, pod názvem Suffer In Heaven. Dočkáme se tak spousty aktuální hudby od jedné z nejvýraznějších deathcorových kapel.

Zajímavou volbou se pak stal venezuelský maskovaný producent Zardonic, který je známý pro svůj specifický přístup k elektronickým žánrům. Základy pevně položené v drum’n’bass, oživené o metalové prvky. Důkazem jeho náklonnosti k metalu je i nespočet remixů na známé kapely, jako Fear Factory, Gorgoroth, Skarlett Riot, ale i českou skupinu Blitz Union, kteří se dočkali předělávek svých songů Plastic, Revolution a Money Crazy World. O pořádnou afterparty tak nebude nouze.

Ani stále populárnější Distant nebudou na Fajtu chybět. Nizozemský konvoj s bratislavským frontmanem momentálně brázdí Evropu všude, kde to jen jde. Nedávno se ukázali na své headline show v jablunkovském Rock Café Southock, nyní putují na tour s Despised Icon a Decapited, kdy navštívili taky Prahu. Dalším velkým zářezem je oznámení podpisu s vydavatelstvím Century Media Records, kteří dokážou celou jejich tvorbu zase posunout o kus dál. Kapele se tak daří na všech frontách a my se nemůžeme dočkat, s čím tento brutální deathcore opět přijde.

Progresivnější a techničtější část lineupu doplní Born of Osiris, nebudou chybět ani oblíbenci Polar, kteří taktéž dorazí s novou deskou nebo americká mlátička Kublai Khan TX. Dále se představí Desolated, Devil In Me a Thrown.

FajtFest tak míří opět ještě výš a dostává tak pevné místo na festivalové mapě Evropy. Areál projde zásadní změnou a celý ročník se tak může stát přelomovým pro další působení. Zda si FajtFest dokáže zachovat svou jedinečnost, přátelskou, až rodinnou atmosféru, se můžete přijet přesvědčit od 6. do 8. července 2023. My tam chybět rozhodně nebudeme!

Lístky zde https://tickets.nfctron.com/event/tomas-fleck/fajtfest-2023

No Comments

Post a Comment