Blog

Metloš/Články /10 pokladů na Brutal Assault
Brutal Assault

10 pokladů na Brutal Assault

Blíží se nám největší metalový svátek u nás a tím je Brutal Assault, který proběhne v rozšířené verzi ve dnech 9. – 13. srpna. Jak už je zvykem, dramaturgie je opět pestrá a se spousty nových jmen od mladých talentů až po ostřílené veterány. Dnes se podíváme na 10 největších pokladů, které si pro nás Brutal přichystal. Vybrat pouze to nejlepší asi ani nejde, jelikož každá kapela má svou jedinečnost. Pokusíme se ale poukázat na ty, které by vám v této směsi neměly uniknout.

SABLE HILLS / úterý – 14:15

Že kapely ze Země zapadajícího slunce zvládají dělat metalcore na vrcholové úrovni už nás přesvědčili Crossfaith nebo Crystal Lake. Další, kdo se hlásí o slovo, jsou Sable Hills. Neutichající energie, jak je u japonských kapel zvykem, se line celou tvorbou, doplněnou o melodické části jako dělané pro strhnutí celého davu ke sborovému zpěvu. Kapela vznikla teprve v roce 2015, ale už teď zažívá úspěchy na evropském turné.

BLOODYWOOD / úterý – 16:20

Svět, kde se potkává nu-metal s lidovými indickými nástroji. Kombinace, kterou nikde jinde neuvidíte. Zážitek, který jinde nezažijete. Indové v posledních letech udělali díru do světa a dostává se jim zasloužené pozornosti. Spojení kultur, na která bychom nikdy ani nepomysleli, nám najednou dává dokonalý smysl. Bloodywood jsou tak další atypickou kapelou, která se hlásí o celosvětovou úctu, jako se to povedlo mongolským The HU.

VOLA / úterý – 19:50

Pokud opravdu někdo umí dokázat, že hudba nemá žádné žánrové hranice, je to právě tato dánská čtveřice. Tvrdé riffy střídají poklidné části, které se mění v nečekané breakdowny, vše dotáhnuté k dokonalosti s andělským hlasem Asgera Myginda. Kapela se nebojí ani takových experimentů, jako spolupráce s americkým rapperem Shahmenem na skladbě These Black Claws. Album Witness je důkazem toho, že rock a metal může mít víc podob, než si vlastně dokážeme představit.

LORNA SHORE / středa – 15:40

Ideální příležitost, kde zanechat své veškeré mozkové buňky. Absolutní destrukce v podání této americké kapely ve vás zanechá úplné pusto. Po odchodu Toma Barbera a poté CJ McCreeryho se spekulovalo, jak kapela vlastně dopadne, ale s příchodem Willa Ramose se stalo něco, co asi málo kdo čekal. Lorna Shore chytla nový dech, vydala EP …And I Return To Nothingless, chystají nové album Pain Remains a přebírají nadvládu nad deathcorem. Technika, melodie, nekončící breakdowny a pekelný Willův hlas. Vše v jednom.

JINJER / středa – 19:35

Jedna z nejvýraznějších kapel moderního metalu. Málo kdo má hlas pod kontrolou právě jako Tatiana Shmayluk, kterou doprovází dokonalý progresivní instrument. Společně tvoří ukrajinský klenot nepředvídatelné hudební linky, které si neberou servítky. V kontextu dnešní doby o to umocněné a je jasné, že letošní vystoupení bude ještě intenzivnější. Svou popularitu si zajistili také virální skladbou Pisces, která zaskočila nejednu nepřipravenou osobu.

AVIANA / pátek – 11:05

Mladá sestava, reprezentující moderní progresivní metal. Své kořeny pevně zapustili v roce 2017 v domovském Švédsku s debutovou deskou Polarize. Kapela sice prošla velkou obměnou, ale i s novým vokalistou Joelem Holmqvistem si dále podmaňují svět a letí raketově vzhůru. Hoši už mají přichystanou novou desku Corporation, která vyjde 3. srpna. Futuristický pohled na metal a poctivý core s breakdowny na Brutal Assault tedy nebude chybět.

HUMANITY’S LAST BREATH / pátek – 12:15

Další skandinávský zástupce, ale z trošku silnějšího kafe. Deathcore s pořádnou dávku experimentů se zvukem vede Buster Odeholm z kapely Vildhjarta. Poslední deska Välde boří jakékoliv žánrové bariéry a přináší atmosférický chaos plný odlišností. Vystoupení nabité hudbou bořící stage, přesto melodické a s emocemi. Něco, co v každém zanechá nezapomenutelný zážitek.

AVATAR / pátek – 21:50

A ve Švédsku ještě zůstaneme. Pětice a jejich osobité pojetí alternativního metalu a rocku. Při prvním pohledu trochu cirkus, ale po prvním songu vlastně dost dobrá party. To, co začalo jako death metalová kapela pod názvem Lost Soul se nakonec dokázalo parádně najít ve svém specifickém zvuku, který je nezaměnitelný. S poslední tvorbou se posouvají blíže mainstreamovému publiku, přesto si ale zachovávají svou pomalovanou tvář, s kterou dokážou stále překvapit.

STELLARIS / sobota – 10:30

Jedná se o novou naději české metalové scény s potencionálem zaujmout i zahraniční publikum? Za nás určitě. Nicol se svou partou Stellaris už mají za sebou účast na velkých tuzemských akcích jako FajtFest nebo Basinfirefest. Svou pozici ještě umocnili vydáním debutového EP Upside Down. Od pekelného singlu Hell-0 po klidnější Scars, vše sedí, jak má a vytváří tak metalcorovou jízdu v té nejlepší podobě.

LEPROUS / sobota – 19:40

Vysokou školu progresivního rocku nám předvedou norští Leprous. Průkopníci ve svém oboru s nezaměnitelným zvukem. Instrumentální dokonalost, charismatický zpěv Einara Solberga, melodie plné emocí, u kterých by se dala atmosféra krájet. Opravdový drahokam, kde se můžete zklidnit v té přestřelce nejtvrdších kapel. Společně s TesseracT tak přinášejí další specifickou energii do lineupu tohoto metalového svátku.

BONUS – PYTHIUS / sobota – 00:30

Brutal Assault a drum’n’bass. Pro někoho nepředstavitelná kombinace, letos ale realita. Pythius, jakožto zástupce zlomených beatů se představí v rámci večerní party na KAL stage. S mixem agresivních tracků se řadí k předním heavy DJs dnb scény. Nebojí se zajít až na hranici dubstepu, čímž dostávají jeho sety nový rozměr. Svou produkci vydává pod labelem Blackout, zaměřující se právě na subžánr neurofunk. A my jsme zvědaví, jak tento booking přijme právě metalové publikum.

V lineupu ale můžete najít spoustu dalších úžasných kapel. Za zmínku stojí určitě také hardcoroví Comeback Kid, čeští zástupci Skywalker, technicky zdatní Decapitated, kontroverzní As I Lay Dying, experimentátoři Igorrr nebo na klidnější vlně Me And That Man, Katatonia i The Devil’s Trade.

Ať už ale půjdete na cokoliv, pořádně si to užijte, protože po pár letech půstu je to třeba!

No Comments

Post a Comment