Blog

Metloš/Články /Metlošova cesta na Rock for People
Rock for People 2022

Metlošova cesta na Rock for People

Zbývá posledních pár dnů do startu historicky největšího ročníku Rock For People. Lineupu vládnou hvězdy světové třídy jako Green Day, Fall Out Boy, Enter Shikari, Skillet nebo Sum 41. Festival ale také nabízí spoustu nových talentovaných tváří, které si zaslouží svou pozornost a my si je teď projdeme pěkně den po dni.

15/6 – STŘEDA

Hned první den a v první hodině festivalu začíná těžké rozhodování mezi emotivními Acres a energickými Creeper, kteří si nedávno střihli koncert i před Billy Talent v Brně. Hned na ně navážou punkáči Trash Boat, po kterých se ukážou Siamese s moderním rockem. Tuto kapelu si pamatujeme ještě z předskakování v pražském Futuru, kde už v té době zaujali propojením rocku s houslemi, doplněné o elektronické prvky. Na tvrdosti přidáme s As Everything Unfolds, kde se hlavního slova ujme charismatická zpěvačka Charlie Rolfe. Kapela sbírá s debutovým albem Within Each Lies the Other ocenění a ohlasy skrz celou scénu a je považována za velkou naději ve svém žánru. Dále už potřetí bude možné si střihnout show se Sushim v novém hábu Ghostkid nebo přejít na oblíbené punkáče Idles. Velkou podívanou očekáváme taky od Harryho Jamese, vystupujícího jako Kid Brunswick, který svým osobitým přístupem k hudbě dokázal nadchnout i takovou hvězdu, jakou je Mike Shinoda z Linkin Park, který se na to rozhodl produkovat celou jeho desku XFOREVER. Na dobrou noc nebude chybět americká metalcorová stálice Eyes Set To Kill.

16/6 – ČTVRTEK

Na spaní ale moc času nebude, jelikož druhý festivalový den otvírají místní Glad For Today s čerstvou deskou Melting Youth. Hned na ně navážou Led by Lanterns, kteří svou kvalitu předvedli na nedávné tour s Normandie. My jsme měli tu možnost je vidět na pražské zastávce a lepší začátek tohoto koncertu jsme si ani nemohli přát. Velké očekávání vkládáme taky do americké rockové zpěvačky Diamante, která se v Česku představí vůbec poprvé. Se svým albem American Dream udělala díru do světa a téměř okamžitě si vybudovala pevnou pozici na svém domovském kontinentu. Po menším oddechu přijde další americká kapela kombinující rap s corem a bude se jednat o velkou parádu v podání Fire From The Gods, ta se ale bohužel bude křížit s další skvělou metalcore kapelou Ocean Ate Alaska. S menším oddychem naváže post-hardcorová kapela Silverstein, s velmi čerstvou deskou Misery Made Me, která spatřila světlo světa minulý měsíc. Večerem nás provedou elektroničtí Wargasm, kteří jsou ve Velké Británii považování za jednu z nejzásadnějších mladých kapel. Závěr dne pak bude patřit českým metalcorovým Severals.

17/6 – PÁTEK

Opět nebude na co čekat, hned dopoledne se předvedou pop-rockoví As December Falls, kteří vám zaručeně dokážou zpříjemnit ranní kocovinu. S velkou dávkou emocí přijedou britští Caskets, které jste už kdysi mohli vidět na festivalu jako Captives. Tenkrát vokalista Matt hodně bojoval se svým hlasem, letos už ale v plné síle představí novou desku Lost Souls, která boří očekávání post-hardcorových nadšenců. Na hardcorovou mlátičku One Step Closer navážou klidnější, ale o to kreativnější Cemetery Sun. Jejich debutová deska Ascension by se dala řadit mezi jedno z největších překvapení minulé roku. Další pecku už snad ani nemusíme představovat, jsou jimi Imminence. Eddie opět rozezní své housle a zbourá tak veškeré hranice metalcorové hudby. Na pohodovější vlně budou pokračovat Yonaka, kteří si už jako support zahráli třeba před Bring Me The Horizon nebo Nothing But Thieves, což už dost mluví za sebe. Ze země zapadajícího slunce pak dorazí nebezpeční Crossfaith, ideální příležitost ze sebe vytřískat veškerou energii po už tak náročném dni. A komu by nestačilo, o závěr se postarají Leoniden. V Česku se těší čím dál tím větší pozornosti a koncertují tady už pravidelně i víckrát do roka.

18/6 – SOBOTA

Čtvrtý den a kdo by čekal klidnější průběh, je opět na omylu. Den zahájí Hopes Die Last, tedy o zábavu v pitu bude obstaráno hned ze startu. Aby toho nebylo málo, téměř okamžitě naváže nejvýraznější česká hardcorová kapela Skywalker. Odpoledne už se ponese na trošku klidnější vlně a své opěvované album Amazing Things představí rockoví Don Broco. Na vlně emocí nás poté odnesou Being As An Ocean, kteří si za svou existenci vyzkoušeli už spoustu žánrů od post-hardcoru po alternativní rock. Další mlátička bude probíhat v režii hardcore kapely Employed By Serve a závěr festivalu bude patřit párty mašině Dope D.O.D., kombinující heavy rap s dubstepem, kteří mají stejný hrací čas jako Skynd se svými doslova vražednými příběhy.

Přes veškeré zrušené tour, rozpadlé kapely a jiné změny se pořadatelskému týmu Rock For People podařilo postavit vskutku vytříbený lineup, ve kterém je pro každého něco. A to ještě není všechno! Stále nás čeká oznámení dvou větších kapel, které se postaví do role sub-headlinerů a bude jim dopřáno velkého prostoru. Kdo to bude, to se necháme překvapit. My už se ale nemůžeme dočkat!

Rock for People

No Comments

Post a Comment