Blog

Metloš/Články /5 + 1 zajímavých kousků na Rock For People
RFP Hope

5 + 1 zajímavých kousků na Rock For People

Máme tady srpen, s ním další rozvolnění a zas o trošku více zábavy. Letní akce už se rozjíždějí naplno, od malých vesnických radovánek po velké ostřílené hráče na scéně, jako třeba Rock For People, který svoji edici „Hope“ uspořádá netradičně v půlce srpna. V tomto článku se podíváme, co by vám nemělo uniknout a na co se můžete těšit.

Imminence

Fanoušci RFP mohli tuto švédskou kapelu již vidět v roce 2017, tehdy v odpoledních hodinách naplnila hangár a i prostranství před ním. Od té doby odjeli další dvě tour přes Prahu a pokaždé se jednalo o kvalitní zážitek. Melodický metalcore doplněný o housle v podání Eddiho funguje dokonale, to dokazuje taky úspěch poslední desky Turn The Light On. V tomto roce jsme se dočkali dvou nových singlů a to pořádně tvrdé „Temptation“, ale i velmi klidné „Heaven In Hiding“ s… už ne tak klidným koncem.

Ghostkid

Jedná se o nový projekt Sushiho, který se rozhodl opustit Eskimo Callboy a spojit síly s kluky z rozpadlé kapely To The Rats And Wolves. Společně se tak vrací ke kořenům tvrdšího a pořádně uřvaného coru, s kterým se s Eskimo proslavili. Pro Ghostkid to bude jeden z prvních koncertů vůbec, první shows odehráli teprve začátkem července, a tak se bude jednat o velmi žhavé želízko této sezóny. Venku mají již celou debutovou desku, která vyšla koncem minulého roku a zasloužila se velké chvály.

Annisokay

A je Anička v pořádku? Teď už jo. S příchodem nového screamera a vydáním singlu „STFU“ se jim povedlo zbourat všechny pochybnosti a vrátit se tak v plné síle. Velmi obdivovanými jsou i čisté vokály Christopha, které v celém kompletu sedí dokonale. Začátkem tohoto roku jsme se dočkali nejnovějšího materiálu na jejich pátém albu „Aurora“, u kterého si zvládnete jak odpočinout, tak pořádně zařádit. Jako třešničku na dortu by šla dodat ještě poslední hostovačka u Within Temptation na singlu „Shed My Skin“.

Landmvrks

Další velmi rychlý vzestup si zažívá kapela z Francie, odkud se nám poslední dobou line velmi kvalitní tvorba. Po dvou úspěšných albách „Hollow“ a „Fantasy“ přicházejí s trochu experimentálnějším „Lost in the Waves“, kde krom metalcoru můžeme najít i prvky rapu nebo více her jak se zpěvem, tak instrumenty, ale i zařazení francouzštiny do jinak anglických textů. I tak se ale jedná o kapelu s velmi agresivním zvukem, na jejichž koncertech rozhodně není nouze o moshpity.

Maneskin

Tak co, bude se jednat o budoucí hvězdu nebo o jednoroční záležitost? Italští výherci letošní Eurovize mají určitě co nabídnout, prezentují se kvalitním moderním alternativním rockem, ale i kontroverzní vizáží. Jedno se jim ale vzít nedá, a to je energie, kterou umí předat během vystoupení. Jedná se tak o překvapení, o kterém pár měsíců zpátky u nás málo kdo věděl, ale dnes jej chtějí všichni vidět. V rodné zemi se ale jedná o velmi úspěšnou kapelu, která dosahuje na YouTube i desetimilionových zhlédnutí u písniček ve svém rodném jazyce.

Černý kůň: SKYND

Asi těžko bychom na scéně našli někoho, ke komu nebo čemu by se dala přirovnat tato tvorba. Zpěvačka Skynd se společně se svým producentem zabývá tématem známých vrahů, kterým se snaží dostat do mysli a předělat tak jejich činy do hudební podoby. Electronic-industriální sound s pořádně temnou atmosférou vám vyžene husí kůži a pořádný strach, který vás ale ani tak nedonutí odejít. Je to hrozné? Šílené? Nádherné? Asi všechno dohromady.

Festival ale určitě nebude jenom o těchto kapelách, můžete se těšit na hvězdy jako Mando Diao, The Hives nebo Missio, které po velkých „papírovo-covidových“ bojích se k nám podívají až z Ameriky. Ty doplní neméně známí Leoniden, De Staat ale i Venues a z českých zástupců se můžete těšit třeba na The Truth Is Out There, Brando’s Eyes nebo Lighthouse Keeper.

Nebude chybět ani tradiční focení v kostýmech nebo budete moct vyhrát vstupenky na velký ročník 2022 s Green Day v soutěži, kdo nachodí a naběhá nejvíce kilometrů během festivalu. K tomu přibude taky spousta doprovodného programu, který nám bude servírovat postupně, až do otevření brán festivalu.

Akce na Facebooku https://www.facebook.com/events/175044084575487

No Comments

Post a Comment