Blog

Metloš/Články /Jak dopadl první virtuální fesťák RfP In the Game?
Rock for People

Jak dopadl první virtuální fesťák RfP In the Game?

Ještě před rokem by nás ani nenapadla myšlenka, že vše bude vypadat jinak. Kluby zavřené, festivaly zrušené, nedobrovolná absence všech našich hudebních radostí a stále bez světla na konci tunelu. Aspoň malou útěchu jsme nacházeli v livestreamech nebo záznamech živáků z minulých let, které ale časem omrzely. Své karty teď vyložili na stůl i Rock For People.

Tak připravit svůj avatar a hurá do akce. Rock For People In The Game je „festivalová hra“, vytvořená ve spolupráci se společností Confer-O-Matic, která posouvá celý online zážitek zase o level výš. Díky ní se můžeme přesunout do nám dobře známého areálu na okraji Hradce Králové a projít se tak po runwayi, kolem obřího šapitó, až k hlavní stage. Organizátoři si pro nás připravili nabitý lineup, ukázali se metalcoroví The Devil Wears Prada nebo Crown The Empire, při kterých se rozjel i circle pit. Po svém velmi úspěšném koncertu na posledním ročníku Rock For People v roce 2019 se připomnělo také pop synth rockové duo Missio. V úvodu předvedli své umění i Strange Bones s Calvou Louise a celý lineup zakončili klidným setem Nothing But Thieves. Z českých zástupců se ukázali například Redzed, těšící se stále větší popularity i za hranicemi naší země, nebo indie rockoví I Love You Honey Bunny. Večerní afterparty pak až do půlnoci táhl Márdy z Vypsané fiXy společně s DJ Roxtarem nebo poslech YouTube music na všech stagích.

Jak je tomu ale zvykem, Rock For People není jenom o hudbě. Pro návštěvníky toho bylo připraveno mnohem více, jako třeba výstava memes od TMBK a Martyho frky na ToiToikách, barevné bludiště, možnost zaskákat si do dálky v odpočinkové zóně od Objevte více, prezentace fotek v jednom z hangárů nebo vypít Redbull, dostat křídla a proletět se po areálu. Hlavním tahákem byly chat roomky, ve kterých jste se mohli vidět se svými přáteli tváří v tvář (skoro) a společně probrat vše dobré i zlé pomocí webkamer a mikrofonů. Mimo to jste mohli s ostatními komunikovat za pomocí reakcí, tedy máváním, ukazováním, různými tanečky a podobně.

Technicky se akce povedla určitě nad očekávání. Drobné chybky jako občasné vypadávání chatu, propadání mapou nebo mírné záseky určitě neubraly na zážitku a všichni tak mohli odcházet s úsměvem na tváři. V hlavním čase se pohybovalo po mapě 700-800 účastníků, což je úctyhodné číslo. Celkově se povedlo prodat přes 1500 vstupenek.

No a co bude dál? Do léta nejspíš ještě budeme žít v teple svých domovů, uvidíme tedy pokračování? Dočkáme se v online verzi třeba svých potřeb, kdy budeme muset dodržovat pitný režim, najíst se a opravdu používat Toiky? Nebo se dokonce opít a motat se po areálu?

Akci dáváme hodnocení 5 Metlošů z 5 a těšíme se živý RfP!

No Comments

Post a Comment