Blog

Metloš/Články /Metloš představuje bandu Nerium
Nerium

Metloš představuje bandu Nerium

Ahoj!

Tady Morlang, zpěvák z kapely Nerium. S naší kapelou do toho řežeme už přes deset let, začali jsme jako garážový Soulfly a Sepultura cover a postupně jsme prošli 3 zkušebny. Do finální podoby kapely s vlastní tvorbou jsme se dostali cca 4 roky nazpět. Děláme to hlavně pro sebe, abychom se pořádně hudebně vyřádili, proto jsme nikdy neřešili promo, což je možná důvod, proč o nás ani po tak dlouhé době nikdo neví. Svůj podíl na tom mají taky různý haluze, které nám házeli klacky pod nohy, jako rozkoly v kapele, dlouhodobá zranění hlavního kytaristy a náhlé vyhazovy ze zkušeben. Vzdát to ale jen tak nehodláme, protože nás to stále mrtě baví!

Hudebně jsme lehce progresivní thrash-metalová kapela se dvěma sólovými zpěváky. Současný set se skládá z dosud nevydaného alba “Žerte, Vaše Výsosti”, které obsahuje 10 písní s českými texty. Nabádají proti systému, povzbuzují fantazii a líčí lidské vlastnosti. Na začátku roku 2019 jsme vlastnoručně vydali debutový „singl“, “Hněv”.

Hráli jsme už na pěkném počtu akcí, hlavně ve Středočeském kraji a v Praze (několikrát Vopice, Fatal, ŽN, Majapur) a ohlasy na nás jsou většinou parádní, proto poslední dobou prahneme po nějakém „proražení“ 😀 Bohužel kytarista si přehnaným hraním na kytaru opět přivodil zánět šlach, takže máme další minipauzu (naštěstí se docela hodila, když si teď dával pauzu celý svět).

Naše poslední větší akce byla na Zavíráku Mezivrchy, posledním festivalu loňského léta. Byli jsme tam zrovna asi týden po výměně bubeníka a přibrání nového kytaristy, takže je to nic moc, ale aspoň nás uvidíš 😀


Rádi se zúčastníme jakékoliv metalové neplechy, ať už jako účinkující, nebo spoluorganizátoři.

Za Nerium,
Morlang

PS: Nerium je latinský název pro Oleandr. Tuto květinu si představujeme jako zpodobnění relativity naší reality – tato květina dokáže totiž v rukou lékaře léčit a v rukou traviče zabíjet 🙂

No Comments

Post a Comment