Blog

Metloš/Články /V únoru dorazí nová superskupina, BMTH nebo BFMV
p

V únoru dorazí nová superskupina, BMTH nebo BFMV

Že v únoru se určitě nebude nudit nám nadcházející události dávají více než najevo. Můžeme se tak těžit na nálož skrz všechny subžánry roku i metalu, v nejrůznějších podobách.

Hned jeden z prvních únorových dnů bude hostit superskupinu L. S. Dunes. To vám dost možná nic neříká, ale jména jako Frank Iero z My Chemical Romance nebo Travis Stever z Coheed and Cambria by už mohly. Právě tito umělci vytvořili novou formaci ještě dalšími třemi hudebníky, kteří se proslavili ve skupinách Circa Survive, Saosin nebo Thursday. Jako jim to sedne se budete moct přesvědčit v MeetFactory.

Těžké rozhodování na ose Praha-Brno bude mezi Bring Me The Horizon a Deez Nuts. Milovaní i nenávidění BMTH se vrátí do pražské sportovní haly Fortuna společně s A Day To Remember. Obě kapely s posledními singly opět zažívají chválu z řad posluchačů tvrdší hudby, čemuž ne vždycky tak bylo. Jak se jim povede vybudovat zpátky důvěra zjistíme už za pár dní. Mezitím se ale v Brně odehraje o poznání tvrdší večer. Hardcore oblíbenci Deez Nuts si dají repete po ne příliš vydařeném setu na FajtFestu. O zátěžovou zkoušku základů klubu se pak postarají The Acacia Strain, na pomoc přijedou i Unity TX a Brothers Till We Die. O pořádné moshpity tak nebude nouze.

V tom samém týdnu ale tímto nekončíme, čeká nás další nálož metalcoru. O tu první se zasadí Bullet For My Valentine, kteří se s posledním albem vracejí ke svým kořenům. O support se postarají hvězdní Jinjer, miláčkové českého publika, které doplní americká smečka Atreyu.

O dva dny později proběhne také koncert Bad Omens. Ten se původně měl konat v klubu Fuchs2, který se ale za pár dní vyprodal a akce byla přesunuta do větších prostorů Lucerna Music Baru. Co tomu na plat, za pár dní bylo vyprodáno znovu. To jen svědčí o raketovém vzrůstu této kapely, která se s posledním albem vydala velmi alternativní cestou, která své posluchače uhranula. Tento večer hudebně obohatí také Ghostkid a kapela Oxymorrons.

 Druhá půlka měsíce bude patřit také death metalu v podání Napalm Death, kteří dojedou do Brna. V Ostravě se pak představí například Gorgoroth nebo Wormrot. Pro nadšence progu se můžete těšit na Haken společně s Between The Buried And Me nebo další nálož s Kataklysm a Soilwork.

Únor je tak plně nabitý kvalitní hudby a stačí si jen vybrat!

Data koncertů:
5. 2. – L. S. Dunes, Praha, MeetFactory /w No Devotion, Kayleigh Goldsworthy
7. 2. – Deez Nuts, Brno, Melodka /w The Acacia Strain, Unity TX, Brothers Till We Die
7. 2. – Bring Me The Horizon, Praha, Sportovní hala Fortuna /w A Day To Remember, Poorstacy, Static Dress
9. 2. – Bullet For My Valentine, Praha, Forum Karlín /w Jinjer, Atreyu
11. 2. – Bad Omens, Praha, Lucerna Music Bar /w Ghostkid, Oxymorrons
16. 2. – Napalm Death, Brno, Sono Music Club /w Dropdead, Siberian Meat Grinder, Escuela Grind
18. 2. – Gorgoroth, Ostrava, Barrák Music Club /w Doodswens, Tyrmfar, Hats Barn
21. 2. – Wormrot, Ostrava, Barrák Music Club /w Sheeva Yoga, Impulsealer
25. 2. – Haken & Between The Buried And Me, Praha, Palác Akropolis /w Cryptodira
26. 2. – Kataklysm & Soilwork, Praha, Palác Akropolis /w Wilderun

No Comments

Post a Comment