Blog

Metloš/Články /Tvůrčí injekce německé invence – OBSCURA v Praze!

Tvůrčí injekce německé invence – OBSCURA v Praze!

Německá OBSCURA bez pochyb patří do špičky technického death metalu a jen málo kapel v tomto žánru ho dokáže přiblížit i lidem srozumitelným způsobem. Tito neustálí posouvači hranic do své hudby stále vnáší svěží vítr, kterým je provětrána i nová deska „A Valediction“. Na ní je i přes jasnou techničnost zachováva nejen přehlednost, ale skrze melodickou složku zvýrazněna především chytlavost.

A novou desku v Praze OBSCURA představí společně se dvěma vynikajícími spolky. S již přes dvě dekády hrajícími andorskými progresivci PERSEFONE, kteří u Napalm Records vydali 7. desku Metanoia, a krajany DISILLUSION ze Zwickau, kteří v roce 2019 na svou slibně rozjetou kariéru navazují po 15 letech.

OBSCURA navíc letos slaví 20 let od založení. V roce 2006 jí vyšel debut Retribution, tři roky nato po překopání sestavy doplněné ex-členy Necrophagist album Cosmogenesis, která se stala tehdejším zjevením v žánru tech/prog deathu. V roce 2011 vyšla deska Omnivium, pět let nato Akróasis a v roce 2018 album Diluvium. Loni na podzim vyšla novinková A Valediction, která nese všechny charakteristické prvky kapely: skladby s vývojem, zpěvnost i vokodér, technické pasáže, sóla i virtuozitu.

Obscura

Persefone

Disillusion

OBSCURA, PERSEFONE, DISILLUSION

10. 9. 2022 – Praha, Futurum

FB event: https://www.facebook.com/events/326128942458787
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/429

No Comments

Post a Comment