Blog

Metloš/Články /TOP 5 z každého dne Rockáče

TOP 5 z každého dne Rockáče

Festivalová sezóna startuje a do prvního velkého festivalu zbývá necelý měsíc. Rock For People! Přesunem Rockáče na červnový termín se festival dostává do čím dál většího povědomí fanoušků tvrdší hudby a není se čemu divit. V minulých letech u nich vystoupili například Slipknot, Architects, Lorna Shore, While She Sleeps nebo Landmvrks. Letos tomu nebude jinak a multižánrový tuzemský velikán opět doveze pestrý lineup se spoustou doprovodného programu. Na co se těšit a zaměřit? Kdo by vás mohl zaujmout? Sonda do metalové části lineupu je tady!

STŘEDA 12. 6.

Bleed From Within

Než se vůbec po obědě rozkoukáme po areálu, začneme hodně z ostra. Bleed From Within se na mapu metalcoru zapsali v roce 2020 významnou deskou Fracture a od té doby je můžeme u nás potkávat na čím dál větších pódiích. Nezaměnitelná energie a kreativita, to jsou pilíře, na kterých kapela staví a jde jim to výborně.


Alpha Wolf

Austrálie, za poslední dobu rodiště kvalitních corových kapel. Tito vlci nejsou výjimkou. Do Hradce dovezou svoji třetí desku “Half Living Things” která spatřila světlo světa začátkem dubna tohoto roku. V textech jsou zakotveny nástrahy života, který sype nelehké lekce a tvoří hluboké rány. V hudbě pak nasranost, která nezná mezí a rozhýbe každého i mimo moshpit. Kombinace, kterou musíte zažít. 

Corey Taylor

Frontman Slipknot a Stone Sour. Vybudovat dvě světové kapely rozdílných žánrů je mu nejspíš málo, tak se vypadává na solo dráhu pod svým samotným jménem. Druhá deska CMF2 je důkazem, že Corey zvládne v hudbě vše přetvořit ve zlato. Deska značící temnou i světlou stránku byla kritiky velmi pozitivně přijata a my jen doufáme, že to bude tak velká show, jako minulý rok se Slipknot. 

Thy Art Is Murder

Extrémní metal nebude chybět. TAIM si sice v poslední době zažili nějakou tu kontroverzi okolo svého bývalého zpěváka Chrise McMahona, ani tak jim to ale neubralo na síle. Nová deska Godlike s novým screamerem Tylerem Millerem z Aversions Crown sedla skvěle a dokazuje, že jde opravdu o speciální bandu s dravostí držet se na vrcholu scény.  

Wildcard – Hanabie.

Buď to budete milovat nebo nenávidět. Žhavé želízko kombinující metal s japonskou kulturou přináší úplně jiný pohled na tvrdou hudbu, než u nás známe. Osobitý přístup jim ale vynesl celosvětový úspěch a jak je u asijských kapel zvykem, nudit se u nich opravdu nebudete. Konzervativní posluchač asi zakroutí hlavou, ale pokud zahodí veškeré předsudky, bude se bavit celý set. Zeptejte se těch, co byli minulý rok na afterparty Brutalu. 

Na co nezapomenout – Gutalax, Fit For A King, Enter Shikari, Of Mice & Men, Bad Omens, Until I Wake, The Prodigy

ČTVRTEK 13. 6.

Dying Wish

Na scéně jsou chvilku, ale uhranout dokáží na první dojem. Hlavní zpěvačka Emma zvládá své vokály bravurně a společně se svou bandou tvoří nezastavitelnou mašinu, kde se potkává hardcore s heavy metalem. Jejich druhá deska Symptoms of Survival si zasloužila světového uznání a nabízí různorodost a dravost po úspěchu. 

Crystal Lake

Stálice japonského metalcoru po odchodě Rya stála nějaký ten pátek v nejistotě, teď je ale jasná, že jsou zpět v plné síle. Nový zpěvák John Robert Centorrino se chopil role a podle prvotních zpráv si nevede vůbec špatně. Jak jim to klape se dozvíme už za měsíc. Věříme, že to bude stejná mela, jako tomu bylo předchozí roky!

Underoath

Kapela, která tuhle scénu obohacuje už přes 20 let a byla u zrodu corových žánrů. Melodie a riffy obohacují ikonické, až hymnové refrény, které vytváří emotivní zážitek každému zúčastněnému. Každé album se snaží něčím odlišit, vždy je ale spojuje atmosférický agresivní hluk a melodické pasáže. Poslední desku Voyeurist popsal magazín Revolver jako “brilantně odvázanou” a zařadil ji do alb roku po boku Slipknot, Ghost nebo Meshuggah.

Parkway Drive

Byli to právě Rock For People, kteří tuhle bandu objevili už v roce 2011 a dovezli je do ČR jako naději metalu. Nemýlili se. Parkway Drive se za tu dobu stali bezpochyby tím nejlepším, co aktuální karta nabízí. Jejich vystoupení se mění až v divadlo, každý pohyb je dopředu naplánovaný a nechybí ani šílenosti, jako bubeník hrající vzhůru nohama. Zkrátka live show téhle bandy stojí za to a měl by ji zažít každý. 

Wildcard – Wargasm

Divoký londýnský rocker a rebelka z Irska. Jo, tohle bude úlet. Komu to uteklo v roce 2022, bude mít šanci na reparát. Duo je totiž ztělesnění hesla “vše dovoleno”. Krvelačný metalový chaos obohacený o syntezátory splňuje vše proto, aby se každý zúčastněný utrhl ze řetězu. Důkazem toho budiž spolupráce s neméně střelenými umělci, jako jsou Enter Sikari nebo Fred Durst z Limp Bizkit. Tady se nudit nebudete. 

Na co nezapomenout – Skywalker, Body Count ft. Ice-T, The Offspring, Neck Deep

PÁTEK 14. 6.

Counterparts

Ani třetí den si moc nevydechneme, jelikož hned ve 12 se na scénu postaví tihle blázni z Kanady. Hardcorová smršť, kterou jsme si už nejednou zažili a můžeme říct, že se jedná o jednu z nejlepších živých kapel současnosti, která vás nenechá v klidu ani na vteřinu. Nekompromisní agresivní zvuk doplněný o melodie, témata blízké konci, výpověď bez výčitek. To, co hardcore potřebuje.

Shadow Of Intent

Název kapely odvozený od herní série Halo, temné a osobní témata, prvky fantazie a zázraků ve vizuální podobě. Během svého vystoupení dokážou nabídnout zvukový zážitek, který se dotýká hříchů lidstva, od nenávisti až po chamtivost, která nezná hranic. Kapela si získala za 10 let své pevné místo na scéně extrémního metalu a svým přístupem buduje základnů fanoušků na celém světě.

Bring Me The Horizon

Milovaní, nenávidění. Co se ale povedlo bandě okolo Olivera Sykese vytvořit nemůže nikdo odepřít. Kapela se z deathcore éry svezla až ke skoro popové fázi, ale s posledními singly opět nabrala a našla přesně to, co mladí corekids hledají. To jim vyneslo headline slot na každém festivale, který letos v Evropě jedou. Ani tak ale nezapomínají na své kořeny a pecky ze Sempiternal nebo ještě starší kousky hrdě zapojují do svých setlistů. Poslední koncert v Praze byl navíc důkazem, že Oliver je opět ve skvělé kondici a svou roli v kapele dokáže plnit na plný úvazek. 

Sum 41

Poslední možnost vidět tuhle pop punkovou legendu v Česku! Odkaz, který tato legenda zanechala je nesmazatelný a jejich hitovky jako “Still Waiting”, “In Too Deep” nebo “Fat Lip” nám budou hrát do sluchátek ještě dlouho. 27 let dlouhá kariéra ale míří ke svému konci a nám nezbývá, než si tento poslední večírek neotřelých Kanaďanů naplno užít.

Wildcard – Alien Weaponry

Jak může znít spojení metalu a novozélandské kultury? Tato kapela vám to ukáže. I přesto, že texty v domorodém jazyce te reo maori zní jak z jiné planety, našli si příznivce po celém světě. Jedná se tak o další fenomén po boku mongolských The HU nebo indických Bloodywood, kteří dokázali, že je možné udělat díru do světa s definitivně odlišným a unikátním přístupem k metalu. 

Na co nezapomenout – John Wolfhooker, Red, Hoobastank, Dogstar, Dead Pony

SOBOTA 15. 6.

Kerry King

Rozpad Slayer zasáhl každého z nás, o tom asi není třeba debatovat. Bývalý člen Kerry King ale neotálí a s novým materiálem míří na scénu, aby odkaz této kapely zachoval. Ještě si k tomu přizval elitu, která mu bude v nové kapele krýt záda. Spojení hudebníků, kteří si prošli kapelami jako Death Angel, Machine Head, Hellyeah a nebo právě Slayer tak zanechává pocit na velmi slibný výkon. Necháme se překvapit!

Solence

Moderní přístup k rocku jim vynesl milionové streamy na internetu. Žánrové hranice boří úspěšně a od metalu, přes elektroniku a alternativy naráží i na pop, vše šlape jako hodinky. Kreativita jim rozhodně nechybí. Jak bylo řečeno v nejaktuálnějším singlu – “Fuck the bad vibes!”, protože tady zažijete radosti dost. 

Casey

V roce 2019 oznámili konec, který zasáhl nejednoho skalního fanouška. Jejich návrat byl tak milým překvapením a o to víc potěšil, když se vytasili rovnou s celým novým albem hned na začátku letošního roku. To nabízí emotivní nálož, jak je u této kapely zvykem a my tak můžeme oslavovat jejich návrat k tomu, co jim jde nejlépe – ztělesnit pocity, které je inspirují.

Ithaca
Nedávno jsme frontmanku Djamilu mohli vidět ve velmi netradičním setu a to když zaskakovala za zpěváka Being As An Ocean na jejich evropském turné. Tam dokázala, že na vokálech dokáže plně nahradit i takovou osobnost, jakou je Joel Quartuccio. Se svou kapelou otvírá velmi podobné témata, které se dotýkají temných zákoutí lidské mysli. Čisté i scream vokály zvládá s naprostou precizností a zanechává tak nesmazatelný dojem na posluchače. 


Wildcard – Pendulum

Legenda světa drum and bass, které není svět tvrdé hudby vůbec cizí. Kombinace živé kapely s elektronickou hudbou je v této formaci dotažená k dokonalitě a je tak inspirací pro spoustu podobných projektů už 20 let. Na své tvorbě spolupracovali například i s kapelami jako Bullet For My Valentine nebo In Flames, což značí náklonnost k metalu dostatečně. Závěrečná párty a celé vyvrcholení festivalu je tak v těch nejlepších rukou.

Na co nezapomenout – Glad For Today, Visací Zámek, The Truth Is Out There, Idkhow, Redzed

Rock For People letošním ročníkem potvrzuje, že hodlá hrát v Evropě první ligu a my doufáme, že toho budeme moct být součástí ještě dlouhé roky, protože si z Hradce odveze vždy nespočet vzpomínek. Silný doprovodný program nebo desítky piv na čepu jsou dalším důvodem, proč tento svátek nevynechat. Kde jinde si jinak zahrajete třeba AZ kvíz?

Pokud ještě nemáš své vstupenky, tak moc neváhej, Rock For People je z 90% vyprodán!
Vstupenky: https://rockforpeople.cz/cs/tickets/

My u toho samozřejmě nebudeme chybět a postaráme se o denní report postřehů a zážitků, jak je u nás zvykem. Tak naviděnou v Hradci!

No Comments

Post a Comment