Blog

Metloš/Články /RIVERSIDE: 20 let polské progrese

RIVERSIDE: 20 let polské progrese

RIVERSIDE k nám přijedou oslavit 20. výročí. Během těchto let kapela z Varšavy vedená „polským Stevenem Wilsonem“ Mariuszem Dudou vydala sedm studiových alb, několik živých a dvě minialba. A hrát se samozřejmě bude nejen z nich, ale při oslavě jejich dvou desetiletí určitě dojde i na osmou studiovku, která má vydání naplánováno na leden příští roku.

Hudba RIVERSIDE je inspirovaná art/progrockovými titány Pink Floyd či Rush, z novějších jmenujme např. Porcupine Tree nebo Spock‘s Beard, se i přes tyto inspirace vyvíjela směrem k vlastnímu charakteristickému a rozpoznatelnému stylu, který doprovází chmurná lyrika, v níž se lídr a zpívající basák Mariusz Duda vypisuje z osamělosti, boje s depresí a snaze přežít ve stále se měnícím světě.

RIVERSIDE za ty roky vyrostli v komplexní a profesionální kapelu, která neponechává naprosto nic náhodě, takže se nesoustředí pouze na samotnou hudbu a výběr skladeb, který pro jejich dvacetileté výročí čítá dvouhodinový set, ale staví i na precizním zvuku a světlech. Kapela známá svými charismatickými koncerty, jichž odehrála po Evropě i v obou Amerikách stovky, nese punc nejvyšší kvality a vše je u ní podřízeno tomu, aby fanoušek dostal vše, co by si přál.

Riverside

3. 9. 2022 – Praha, Futurum

FB event: https://facebook.com/events/966395174051939
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/496

No Comments

Post a Comment