Blog

Metloš/Články /Pentakill, aneb metal v herním světě

Pentakill, aneb metal v herním světě

Většině z nás se asi při spojení počítačových her a hudby vybaví spíše klidnější mainstreamovou hudbu, ale ne vždy je tomu tak. Pro nás, vyznavače tvrdší hudby, je tu i světlá výjimka v podobě kapely Pentakill. A co nebo kdo to ten Pentakill vlastně je?

Nejdříve je třeba rozdělit dva světy a to ten herní, neboli fiktivní, od toho reálného. V herním světě League of Legends se Pentakill prezentuje jako skupina složená z postav Karthus, Kayle, Mordekaiser, Olaf, Sona, Yorick a letos doplněná o posedlého Viega. Jo, pokud nejste hráč LoLka, tak vám to asi mnoho neřekne, takže se přesuneme do reálného světa. Jedná se tedy o skupinu, která je složená z velkých jmen metalové scény, doplněná o hudební inženýry, umělce, skladatele a producenty z Riot Music týmu. Asi největší hvězdou a stálicí, která se podílí už na třetím albu této skupiny je Jorn Lande, kterého můžeme znát z působení v kapelách jako je Masterplan, Allen nebo jako hosta metalové opery Avantasia. Ve skupině Pentakill ztvárňuje postavu Karthuse, který má na starosti hlavní vokály. Dalším velkým jménem je Noora Louhimo z kapely Battle Beast, ta obstarává ženské vokály a to v podobě postavy Kayle. Viegovi dali svůj hlas hoši Telle, zpěvák The Word Alive a youtuber Tre Watson, hrající i na rytmickou kytaru, který se zaměřuje na metalové covery populárních písniček. Hlavní kytaru si jako Mordekaiser vzal na starost Benjamin Ellis, klávesy v podobě Sony zvěčnil Jose Aranda a na Yorickově basse s bicími od Olafa se podílel celý Riot tým. Velký podíl na vzniku měl taky Adam Getgood za mixem, ale i jako kytarista na vybraných písničkách, normálně ho můžeme vidět na pódiu s Periphery. Příležitostně dotvářejí finální zvuk také zpěvák Per Johansson a houslista Ray Chen.

Třetí studiová deska, III: The Chapter, se oproti předchozím posouvá do mnohých subžánrů metalu, ale i přes svoji rozmanitost si stále drží celistvou formu. Od výživných riffů se dostává do klidných až operních poloh s houslemi, objevují se i sólové části instrumentů od výše zmíněných umělců. Nechybí jak ženské tak mužské čisté vokály, doplněné o screamy. Třešničkou na dortu je akustická verze nejúspěšnější písničky z prvního alba, kterou je Lightbringer. Tato deska tak nabízí velmi zajímavou cestu metalovým spektrem a i přesto, že na první pohled se může zdát celý příběh kapely trochu bizarní, určitě si zaslouží svou pozornost.

Samozřejmě vydat jen tak něco není úplně Riot Games styl. K celému albu byl tak ztvárněn příběh, který byl před oficiálním vydáním prezentován v krátkých hádankách v podobě videí a nakonec vše vyvrcholilo interaktivním koncertem, který v živém vysílání sledovalo desetitisíce lidí. Pro hráče taky tradičně vyšly nové skiny na postavy z kapely, takže věrní fanoušci si za své oblíbence můžou i přímo zahrát.

Zas nás si toto album vysloužilo čtyři metloše z pěti.

No Comments

Post a Comment