Blog

Metloš/Články /Palaye Royale se vrací 20. ledna do Prahy
Palaye Royale

Palaye Royale se vrací 20. ledna do Prahy

S horkou novinkou v podání nové desky Fever Dream z konce minulého roku se 20. ledna do Prahy vrací Palaye Royale. Populární kanadsko-americká kapela v čele s bratry Remingtonem Leithem, Sebastianem Danzigem a Emersonem Barrettem si hlavní město oblíbili natolik, že zde natočili několik klipů včetně toho posledního k singlu Oblivion. V hlavní roli zde hraje Karlův most a další malebná zákoutí centra města.

Malá sportovní hala se tak opět rozezní v rytmu tempa špinavého rock’n’rollu, drzého punkového vokálu a smršti rockových riffů, které nenechají nikoho v klidu. Jako support je na Fever Dream Tour doprovodí britská kapela Yonaka, kterou fanouškům Rock for People není třeba po letošní skvělé show na festivalu představovat.

Palaye Royale dobře vědí, že jejich sláva raketově roste, a proto ani v nejmenším nepolevují. Po dvou letech vydali 28. října 2022 novou desku Fever Dream, kde je inspirace Prahou velmi čitelná již na coveru alba. Ambiciózní dílo sklidilo nepochybně úspěch pro svou cílevědomost, optimistické naladění, ale i typickou dávku art-punku a lyričnosti. „Práce na téhle nahrávce jako by nás přenesla zpátky do doby, kdy jsme se poprvé zamilovali do muziky,“ komentuje kapela desku. „Je hodně o sebedůvěře, víře ve vlastní sílu, a překonávání všech překážek, které po vás život hodí. Je to poprvé, kdy jsme v naší hudbě opravdu zvolili pozitivní přístup.“ Titulní skladba Fever Dream se na YouTube pyšní již přes 2 mil. zhlédnutí.

Praha bude Pro Palaye Royale vždy velmi výjimečná a pevně ukotvená v jejich srdcích. Možná i právě pro to, že zde strávili poslední den před lockdownem v březnu 2020 a také zde pocítili, jak se svět zastavil a mění.

Yonaka

Z brightonských klubů nevychází jen Fatboy Slim nebo metalcoroví Architects, ale i tato čtveřice vedená charismatickou zpěvačkou Theresou. Kapela, která skvěle kombinuje indie, punk a elektro s tvrdými kytarovými riffy, které místy připomínají třeba i Queens Of The Stone Age, letos na Rock for People předvedla pořádně vydařenou show. A k tomu navíc geniální songwriting. Yonaka je jednou z nejžhavějších britských kapel a proto není divu, že si ji jako support vybrali i Bring Me The Horizon, Nothing But Thieves nebo právě Palaye Royale.

Poslední vstupenky najdeš na GoOut: https://goout.net/cs/listky/palaye-royale+special-guest-yonaka/bxao/

FB událost: https://www.facebook.com/events/5069938549795230

No Comments

Post a Comment