Blog

Metloš/Články /I love you, now die
Skynd

I love you, now die

Dvě úspěšná vystoupení na Rock For People a první klubovka. Skynd se zjevila z čista jasna a za krátkou dobu vyrostla do úctyhodných rozměrů. Není divu, umění které předává nemá obdoby. Ty největší zločiny v hudební podobě jsme byli ohlédnout v pražském MeetFactory.

Tento večer patřil pouze Skynd, což dokazuje taky fakt, že celý koncert neměl žádného předskokana. Tu měla nahradit projekce, která se tak trochu.. zvrtla. Menší misskomunikace ale nikoho neodradila, sál se pomalu plnil a všichni už nedočkavě vyhlíželi Doll, jak si zpěvačka sama říká.

Celou atmosféru v klubu taky udržovala “výzdoba” v podobě vylepených novinových článků na dané témata nebo nápis krví na zrcadle u umyvadel – I love you, now die.

S příchodem samotných Skynd se ale už rozjela pořádná show. Atmosférický otvírák v podobě příběhu Richarda Ramireze si okamžitě řekl o pozornost všech v sále. Byly představeny také úplně nevydané písničky na motivy postav Biancy Devins, Roberta Hansena nebo Johna Wayna Gacyho, který se dočkal svého vydání pár dní po koncertu. Jak těžký může být projev tohoto umění dokázalo vyprávění příběhu Chrise Wattse, kdy ani samotná Doll neudržela slzy. Nechyběly ani ztvárnění masakru v Columbine, psychopata Tylera Hadleyho nebo kanibala Armina Meiwese.

Že je Skynd opravdovým fenoménem můžeme vidět na faktu, že i přes obrovskou konkurenci koncertů v daný den se jejich show v MeetFactory kompletně vyprodala. I přesto, že celý projev je děsivý a poukazuje na ty nejhorší lidské činy, našel si přízeň celé Evropy, včetně nás.

No Comments

Post a Comment