Blog

Metloš/Články /God Is An Astronaut si podmanili Prahu

God Is An Astronaut si podmanili Prahu

Náročné léto je za námi a první klubovky jsou v plném proudu. Na jednu takovou jsme vyrazili do pražského MeetFactory, kde se událo něco velmi unikátního.

Tour God Is An Astronaut k 15. výročí zlomové desky All Is Violent, All Is Bright se sice krapet protáhla, takže jsme slavili rovnou 17 let, ale o to s větší energií. Kapela mezitím stihla vydat nový materiál Ghost Tapes #10, celý koncert se tak nesl převážně ve znamení těchto desek.

Takřka hned po otvíračce klubu na pódium vtrhli Barrens, švédská kapela dosti podobného rázu. Pomalu se plnící sál s veškerou úctou sledoval trojici kluků ve velmi nelehké pozici, se kterou se ale poprali bravurně. Melancholickou atmosférou naladili publikum do ideální polohy a byli tak připraveni na irské mágy, kteří měli vystoupit hned po nich. Lepší předkapelu jsme si nemohli přát.

Když jsme viděli God Is An Astronaut poprvé na Rock For People, bylo hned jasné, že na další jejich návštěvě Česka nemůžeme chybět. Už s prvním hrábnutím do strun a rozezněnými bicí jsme věděli, že se bude opět jednat o nezapomenutelný zážitek. S první songou Adrift jsme se vydali na nezapomenutelnou jízdu plnou emocí, která neměla konce. Vrchol večera přišel zhruba v polovině setu, kdy nám umělci naservírovali All Is Violent, All Is Bright, Suicide by Star a Forever Lost, rovnou za sebou. Celé publikum jen bezmezně hltalo každý tón, který se linul sálem a byl doplněn o parádní audiovizuální provedení. Z vesmírných melodií jsme se pomalu vraceli na Zem za doprovodu dalších starších pecek, jako From Dust to the Beyond. Celé devadesáti minutové dobrodružství zakončilo Route 666.

God Is An Astronaut jsou živoucím důkazem, že emotivní příběhy můžeme vyslechnout i bez jediného slova. Příběhy, které zanechají v každém z nás kousek něčeho, co si potom odneseme domů a nad čím můžeme přemýšlet.

No Comments

Post a Comment