Blog

Metloš/Články /Bullet For My Valentine podali v Praze solidní výkon

Bullet For My Valentine podali v Praze solidní výkon

Sotva jsme se vzpamatovali z úterních Bring Me The Horizon a ve čtvrtek už na nás čekala slibná štafeta s Bullet For My Valentine. Tak pojďme se podívat, jak to vypadalo.

První kapelou večera byli američtí Atreyu. Tato skupina balancující mezi rockem a metalcorem byla příjemným startem a svých 30 minut využili naplno. Osobním přístupem si dokázali přiklonit fanoušky na svou stranu, kdy sám Brandon se mezi nimi procházel několik minut a byl tak doslova na dosah ruky. Největším překvapením setu se pak stala skladba Battle Drums, která vznikla společně s producentem Kayzem. Že metal a dubstep nemůže dohromady fungovat? Myslíme, že všechny v sále přesvědčilo, že to jde.

Jinjer už mají v našem srdci pevné místo a tento koncert opět dokázal, že právem. Energie šla z pódia v proudech a Tatiana ve svém vesmírném obleku opět dokazovala, že vokálové techniky jsou v jejím podání mistrovským dílem. Technické pasáže střídaly melodické party, od Perennial, až po Pisces. Komplexnost jejich hudby často vede k tomu, že lidi moc neví, jak ji uchopit, ale ono to tak k tomu asi trochu patří. Nás ale rozhodně nezklamali.

Hlavní hvězdou večera už byli očekávaní Bullet For My Valentine. Opening se skladbou Knives nenechal lidi klidnými od samého začátku, došlo k otevření pitu a v tomto duchu se žilo celou hodinu a půl této show. Prezentace nových skladeb ze self-titled alba zněla výborně a Bullety tak vrací k jejich staršímu materiálu. Společně vše zapadlo perfektně. Na přání fanoušků zazněla po dlouhé době také Hearts Burst Into Fire. Zážitek mohl mírně ovlivnit krapet přeřvaný vokál Matta, který ne vždy zní stoprocentně při čistých částech, ale i tak se jednalo o profesionálně provedenou show. Obecně bychom všechny tři kapely hodnotili převážně kladně. S postupujícím časem rostla kvalita hudby a její provedení, bohužel opačným směrem zas šla osobitost. Jak je u BFMV známo, komunikace s publikem jim prostě moc nejde. I tak jsme ale odcházeli spokojeni.

No Comments

Post a Comment