Blog

Metloš/Články /Peter Steele. Obr s křehkou duší a hlubokým hlasem.
Peter Steele

Peter Steele. Obr s křehkou duší a hlubokým hlasem.

Peter Steele, rodným jménem Petrus Thomas Ratajczyk byl americký zpěvák a proslavil se hlavně působením v kapele Type O Negative. Mimo TOP působil v kapelách Fallout a Carnivore.

Peter se narodil 4. ledna 1962 v americkém Brooklynu do katolické rodiny. Jeho otec byl polského původu a jeho matka měla islandské kořeny. Narodil se jako nejmladší z šesti dětí a měl pět starších sester. Mladý Peter se k hudbě dostal ve 12 letech, kdy začal hrát na kytaru a posléze přešel na baskytaru. Nějakou dobu pracoval jako údržbář v Central Parku, než se naplno začal věnovat kapele. Odtud pravděpodobně zelená poznávací barva TON. Prakticky od založení TON až do konce svého života zmiňoval, že by byl býval udělal lépe, kdyby v zaměstnání zůstal.

Peter byl nepřehlednutelný svou dvoumetrovou postavou a typickým hlubokým hlasem. Za vizáží tvrďáka se však schovávala křehká duše a Peter trpěl depresemi, nízkým seběvědomím a parkrát se pokusil i o sebevraždu. Měl problémy i s drogami. Peter měl i specifický smysl pro humor.

„Když jsem se narodil, byl jsem tak škaredý, že když po mě vyšla placenta, tak doktor řekl matce, že má dvojčata!“

Peter byl velmi kontroverzní osoba. Díky svému vzhledu byl pro mnohé považován za sexsymbol a nadsamce. Objevil se i na titulce dámského časopisu Playgirl s pikantními fotkami uvnitř. Tehdy ale tento časopis údajně odebíralo i 50 % gayů, tak se stal sexsymbolem možná i pro ně.

Debutové album TON Slow, Deep and Hard bylo vydáno v roce 1991 a jednalo se o pouhé demo nahrávky. Na tomto albu jsou ještě patrné pozůstatky Peterovy éry s Carnivore. Hudbu prý Peter napsal během jedné noci po rozchodu s přítelkyní, texty jsou proto protkané tématy zlomeného srdce, touhy po pomstě a sebevražedných sklonů. Podle svých slov se měl Peter sám skutečně pokusit o sebevraždu: „15. října 1989 jsem si podřezal žíly. Můžu říct jen to, že jsem se zamiloval do špatné osoby.“ Na přebalu alba je přiblížený a rozostřený detail průniku penisu do vaginy. TON stihli s Peterem vydat celkem sedm alb.

V roce 2005 umístila kapela na svůj web informaci, že Peter zemřel. Tuto informaci doplnili fotkou náhrobku s Peterovým jménem a roky 1962 – 2005. Peter tehdy nezemřel, ale řešil problémy s drogami a málokdo tušil, že smrt si na něj sáhne o 5 let později. Tentokrát to bohužel byla pravda a život Petruse Thomase Ratajczyka skončil 14. dubna 2010. Zemřel na selhání srdce ve věku osmačtyřiceti let.

No Comments

Post a Comment