Blog

Metloš/Články /NEUROTIC MACHINERY vydali své dosud nejtemnější studiové album
NEUROTIC MACHINERY

NEUROTIC MACHINERY vydali své dosud nejtemnější studiové album

Tachovská technical death metalová parta NEUROTIC MACHINERY vydala v pátek 13. března své páté studiové album „Nocturnal Misery“ a zve všechny zájemce k prozkoumání její „neurotické vize death metalu“.

Tachovští ani na novince nezapomínají na některé typické prvky své tvorby, nadále však pokračují v trendu objevování nových metalových prostor. Není to vlastně žádné velké překvapení. NEUROTIC MACHINERY totiž nikdy nestojí na místě. Se svým death metalovým zvukem začali experimentovat kolem roku 2012 a postupně se posunuli k progresivnějšímu, atmosféričtějšímu vyznění, až dospěli na samotný práh post-metalu. Na „Nocturnal Misery“ však skupina důrazně otočila kormidlem, aby zakotvila u mnohem syrovějšího metalového vyznění.

Základ v případě „Nocturnal Misery“ tvoří poctivý death metal. Jeho pojetí je značně moderní, syrové a progresivní. V některých pasážích překvapí i občasné black metalové výjezdy. Na výsledném hutném zvuku se velkou mírou podepsalo využití sedmistrunných kytar, které se v kapelní diskografii objevují vůbec poprvé. Co naopak zůstává nezměněné, je maximální důraz na technickou stránku věci a propracovanost skladeb. Kytarista a hlavní skladatel, Michal Šedivý, dodává: „Oproti „Cognitive Dissonance“ jsme trochu uhnuli z cesty a spíš „zdrsněli“ výraz. Nový materiál je podstatně rozdílný oproti všemu, co jsme doposud dělali. Je plný hněvu, agrese a temnoty ale v našem „neurotickém“ podání.“

„Nocturnal Misery“ nabízí ještě jedno poprvé. Jedná se totiž o první studiový počin, na němž se představují hned dva sóloví vokalisté. Spolu s ostříleným veteránem Ondrou Uhlířem se mikrofonu chopil také Jan Pilík (Insanidroid), jenž se k formaci přidal v září 2018. Vokální tandem dodává desce nebývalou energii a barevnost.

Novinka se nahrávala v domácích studiích kapely. Mix a mastering měl na starost Tonda Smrčka Jr. ze Seabeast Production. Obal, jenž koresponduje s tématem hlavní písně „Slave“, zpracoval Jakub „Ajk“ Janča.

Nové album je k dostání nejen ve fyzické podobě, ale také elektronicky na Spotify, Deezer, Fair Price Music a mnoha dalších. Zájemci o fyzické CD nebo LP mohou desku pořídit přímo u NEUROTIC MACHINERY nebo přes MetalGate eshop, který zajišťuje oficiální distribuci pro Českou republiku a Slovensko. Přes oficiální Facebook kapely je také možné koupit nový merch.

Závěrem dodejme, že skupina na podporu „Nocturnal Misery“ naplánovala na jaro 2020 celkem patnáct koncertů napříč Českou republikou. V důsledku probíhajícího nouzového stavu byly odloženy březnové a některé dubnové koncerty. O náhradních termínech se intenzivně jedná. Veškeré aktuální informace najdete na oficiálním Facebookovém profilu.

Děkujeme za přečtení i za vaší podporu a… zůstaňte Neurotičtí! 🙂

Odkazy:

Facebook: https://www.facebook.com/neuroticmachinery/ 

Youtube (oficiální videoklip „Slave“): https://www.youtube.com/watch?v=P41qDrpSVIs

Youtube (lyrics video „Nocturnal“): https://www.youtube.com/watch?v=euEwPIemxJU

Bandzone: https://bandzone.cz/neuroticmachinery

MetalGate eshop: https://www.metalgate-eshop.cz/Neurotic-Machinery-c11_329_3.htm

Kontakty:

Email: neurotic.cz@seznam.cz

Tel.: +420 702 193 119 (Aleš Ondráček)

No Comments

Post a Comment