Blog

Metloš/Články /Kultivovaný bŁack metal v továrně na maso
MGŁA

Kultivovaný bŁack metal v továrně na maso

Pro polské blackmetalisty MGŁA, jejichž hvězda již dávno opustila zamglené bažiny undergroundu a vystoupala až do pozic headlinování festivalů, je pro jejich důraz na výrazné kytarové melodie důležitý čistý zvuk. Bez něj by od sebe nebyly všechny instrumenty rozeznatelné. A to prostor pražské MeetFactory nabídne bez pochyb.

MGŁA nehrají žádný extrém. Skladby jsou spíše poslechové. Přesto jsou naživo velmi chytlavé a silné. Ne náhodou. Poláci jsou perfekcionisté a hlídají si každý detail, atmosféru navíc umocňují promakanými světly doplněné mlhou, takže se posluchači soustředí hlavně na poslech. Jejich hypnotický mgŁack metal bortí bariéry mezi tábory fanoušků z různých scén, následují ho další a další kapely. Plíživé, pod kůži se zavrtávající melodie, tempo tak akorát a famózní bicí, které ve svém detailismu vše nejen povznáší o stupeň nad ostatní kapely, ale nabízejí posluchači v hudbě MGŁA i průvodcovskou ruku.

Fanoušci se opět mohou těšit na precizní set, který konečně i v Praze plně nabídne desku „Age of Excuse“, jíž na sebe MGŁA poutají pozornost a jíž nadále získávají celosvětový respekt.

Doprovod budou činit dva polské, rovněž blackmetalové spolky. Část členů MEDICO PESTE vypomáhá Mgła naživo a je tedy na místě, aby si sami zahráli. Ale zaslouženě. Poslední deska „The Black Bile“ má vynikající zvuk, ale také plno silných momentů. Takhle má znít moderní bm kapela, co čerpá z francouzské scény. Druhými jsou pohřební tématikou fascinovaní MARTWA AURA. Kvintet z Poznani adoruje melodie, a byť je jejich projev syrový, stále je kultivovaný.

MGŁA, MEDICO PESTE, MARTWA AURA

17. 11. 2021 – Praha, Meetfactory

FB event: https://facebook.com/events/1637523816445610
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/346

MGŁA, MEDICO PESTE, MARTWA AURA

No Comments

Post a Comment